ZABEZPEČUJEME MONTÁŽ CELÁ SR!!

Vyžiadajte si cenovú ponuku za kompletnú dodávku za zvýhodnené ceny.

Kvalitný certifikvaný európsky produkt - ŽIADNA ČÍNA!

 

Základný popis vykurovacej fólie ECOFILM.

Vykurovacie fólie Ecofilm sú v podstate dve polyesterové fólie, teplom laminované k sebe. Medzi fóliami sú po oboch stranách uložené v celej dĺžke medené pásky s postriebreným – vodiče (tzv. zbernice). Naprieč medzi zbernicami je sieťotiskom nanášaný vykurovací prvok v podobe prášku z homogenizovaného grafitu. Pásky sú medzi zbernicami zapojené paralelne a je medzi nimi 1 cm medzera, preto sa dajú fólie strihať na ľubovoľné dĺžky a napriek tomu je plošný príkon aj prevádzkové napájanie stále rovnaké. 1. polyetylénová/polyesterová fólia 2. medené zbernice 3. postriebrenie kontaktov 4. homogenizovaná grafitová vrstva Výrobné technológie umožňujú vyrábať vykurovacie fólie v šírke od 300mm do 1200mm, na napájanie od 12 V do 230V a teoreticky v ľubovoľnom výkone od 20 do 300W/m². Aby ale bola výroba efektívna, je nutné vyrobiť naraz cca 1000m fólie z jedného typu. Preto sa nedajú fólie štandardne vyrábať na zákazku, ale ponúka sa iba v typizovaných výkonoch a šírkach. Bežne predávané fólie sa robia na Ecofilm F (floor/podlahové) pre podlahové vykurovanie a Ecofilm C (ceiling/stropné) pre stropné vykurovanie. Základný rozdiel je v tuhosti fólie – Ecofilm F má hrúbku 0,4 mm, Ecofilm C iba 0,3mm (pri podlahe sa uvažuje s vyšším mechanickým namáhaním) a v šírke nevykurovacích okrajov. Podlahová fólia má nevykurovanie okraje po stranách iba 25 mm, aby ich bolo možno dávať čo najbližšie k sebe, stropná fólia má nevykurovacie okraje 50mm, pretože sa obvykle fixuje k nosníkom SDK konštrukcie a potrebuje širší okraj k uchyteniu. Táto technológia zaisťuje rovnomerné rozloženie teplôt do celej plochy. Úplna väčšina systémov podlahového, stenového alebo stropného vykurovania (vykurovacie vodiče, teplovodné trúbky) pracuje s teplotami cca 40-55°C a roztečami vykurovacích prvkov 6- 15 cm – vykurovacie fólie Ecofilm ale pracujú v teplotách iba 25-35°C (podľa typu a výkonu) a roztečí vykurovacích elementov iba 1 cm (!). Rovnaký výkon ako pri trubkách teplovodného vykurovania alebo vykurovacích vodičov a je tak dosiahnuté aj pri nižšej povrchovej teplote práve vďaka väčšej vykurovacej ploche. Stavebné konštrukcie sú tak menej tepelne namáhané a súčasne prehrievané rovnomernejšie. Pretože sa fólie proti iným systémom umiestňujú priamo pod kryciu vrstvu ä podlahová krytina, SDK doska), je vykurovací systém pružnejší a má aj ekonomickejšiu prevádzku, ako keď sa prehrieva napríklad vrstva betónu. V neposlednom rade sa fólie vyznačujú ľahšou pokládkou a tzv. suchým procesom inštalácie (bez tmelu, stierok, betónu a pod.), preto sú ideálne napr. pre drevostavby.

Vykurovacie fólie ECOFILM

Starlon 3

Starlon 3

Predaj iba v celých baleniach! Hrúbka: 3mm Objemová hmotnosť: 40kg/m2 Súčinitel tepelnej odolnosti:...

Vaša cena: 12,00 €

Starlon 6

Starlon 6

Hrúbka: 6mm Objemová hmotnosť: 33kg/m2 Súčinitel tepelnej odolnosti: 0,0298W/mK Odolnosť voči...

Vaša cena: 16,00 €

PE fólia

PE fólia

Hrúbka: 0,25mm Šírka: 5,0m PE fólia plní funkciu druhej vrstvy elektroinštalácie pre podlahové a...

Vaša cena: 7,00 €

Ecofilm Eset 60-6/204

Ecofilm Eset 60-6/204

Šírka celková 600mm aktívna 550mm Príkon: 60W/m2 (230V) Dlžka pásu: 6m Celkový príkon: 204W

Vaša cena: 125,00 €

Vykurovacia fólia Ecofilm F 604/57

Vykurovacia fólia Ecofilm F 604/57

Príkon plošný: 40W/m2 Príkon lineárny: 22W/m2 Napätie: 230V Šírka celková: 600mm Šírka aktívna:...

Vaša cena: 11,90 €

Vykurovacia fólia Ecofilm F 1004

Vykurovacia fólia Ecofilm F 1004

Príkon plošný: 40W/m2 Príkon lineárny: 39W/m2 Napätie: 230V Šírka celková: 1000mm Šírka aktívna:...

Vaša cena: 21,26 €

Vykurovacia fólia Ecofilm F 606/57

Vykurovacia fólia Ecofilm F 606/57

Príkon plošný: 60W/m2 Príkon lineárny: 33W/m2 Napätie: 230V Šírka celková: 600mm Šírka aktívna:...

Vaša cena: 12,90 € (Pôvodná cena: 13,40 €)

Vykurovacia fólia Ecofilm F 1006

Vykurovacia fólia Ecofilm F 1006

Príkon plošný: 60W/m2 Príkon lineárny: 58W/m2 Napätie: 230V Šírka celková: 1000mm Šírka aktívna:...

Vaša cena: 22,30 €

Vykurovacia fólia Ecofilm F 608/55

Vykurovacia fólia Ecofilm F 608/55

Príkon plošný: 80W/m2 Príkon lineárny: 44W/m2 Napätie: 230V Šírka celková: 600mm Šírka aktívna:...

Vaša cena: 13,90 € (Pôvodná cena: 13,74 €)

Vykurovacia fólia Ecofilm F 1008

Vykurovacia fólia Ecofilm F 1008

Príkon plošný: 80W/m2 Príkon lineárny: 78W/m2 Napätie: 230V Šírka celková: 1000mm Šírka aktívna:...

Vaša cena: 22,99 € (Pôvodná cena: 23,39 €)

Ideálne vykurovanie pod plávajúce podlahy.

 Čo je ECOFILM F? Ide o elektrickú vykurovaciu fóliu, ktorá svojimi konštrukčnými vlastnosťami ideálne spĺňa technické požiadavky pre inštaláciu podlahového vykurovania pod plávajúce podlahy laminátové či drevené, a tým zaisťuje požadovaný moderný systém tzv. veľkoplošného vykurovania, vhodný práve pre tieto aplikácie.

 POUŽITÍM VYKUROVACEJ FÓLIE ECOFILM F NAVŽDY ZMIZNE NEPRÍJEMNÝ POCIT PRI DOTYKU BOSOU NOHOU NA CHLADNÚ PODLAHU! 

Prečo zvoliť ECOFILM F? 

 1. Tenký profil vykurovacej fólie ECOFILM F (hrúbka iba 0,4 mm). Na rozdiel od iných vykurovacích systémov (napr. teplovodný trubkový podlahový systém) je možné ECOFILM F veľmi ľahko inštalovať priamo pod plávajúcu podlahu, bez akýchkoľvek hlbších zásahov do pôvodnej obmedzenej konštrukčnej výšky podlahy (tzv. priamo vykurovací podlahový systém, výhodný pri rekonštrukciách apod.). 
 2. Ľahká, rýchla a presná inštalácia. Vďaka špeciálnemu materiálovému zloženiu je možné vykurovaciu fóliu ECOFILM F krátiť každých 10 mm a tým ju presne inštalovať do požadovanej plochy. Jednoduché a rýchle je i el. prepojenie, kde po uložení sú rôzne dĺžky vykurovacej fólie jednoducho pospájané dohromady pomocou konektorov a káblov a konce pásov fólie sú zaizolované pomocou izolačnej pásky. Pomocou prepojovacích vodičov sa vykurovacia fólia pripojí na štandardnú elektrickú sieť 230V/50Hz. Ľahká a časovo nenáročná inštalácia vykurovacej fólie ECOFILM F oproti napr. teplovodnému podlahovému vykurovaniu značne znižuje náklady na prevedenie práce, ktoré hrajú veľkú úlohu v celkových obstarávacích nákladoch na vykurovanie. Bezprostredne po inštalácií a prepojení vykurovacej fólie je možné začať s pokládkou plávajúcej podlahy, čo ocenia hlavne samotní montážnici.
 3. Vysoký užívateľský komfort pri úspore el. energie. Vykurovacia fólia ECOFILM F je ideálny priamovykurovací podlahový systém s rovnomernou distribúciou tepla po celej ploche (tzv. veľkoplošné vykurovanie). Oproti napr. teplovodnej sústave radiátorov, ECOFILM F umožňuje vytvorenie celkovej tepelnej pohody a 2 komfortu pri nižšej prevádzkovej teplote vykurovania, naviac šetrí miesto a tým zlepšuje celkový vzhľad miestnosti. Prevádzková teplota vykurovacej fólie ECOFILM F je v porovnaní s inými vykurovacími médiami (napr. voda, olej) veľmi dobre regulovateľná, čím je možné veľmi flexibilne a hlavne presne nastavovať požadovanú komfortnú či útlmovú teplotu v čase. Presnosť regulácie je jedným z hlavných faktorov pre úsporu nákladov na vykurovanie (zníženie teploty o 1°C zníži až o 6% celkové náklady na vykurovanie) a vytvorenie stabilného komfortného prostredia. 
 4. Ekologický výrobok ECOFILM F neobsahuje PVC a olovo. 
 5. Dlhá životnosť a spoľahlivosť. Výrobca vykurovacej fólie ECOFILM F poskytuje záruku 10 rokov. Životnosť výrobku je omnoho dlhšia (30-50rokov). Výrobok je testovaný podľa európskych noriem. 
 6. Odolnosť proti mechanickému poškodeniu Veľkým problémom u väčšiny podlahových vykurovaní je ich vyradenie z činnosti vplyvom mechanického poškodenia (napr. prederavenie klincom, prevŕtanie apod.) a následné nákladné opravy. To ale nieje prípad vykurovacej fólie ECOFILM F. V konštrukcii ochrannej fólie je ECOFILM F odolný proti mechanickému poškodeniu. Pokiaľ sa stane takýto prípad a dôjde k prederaveniu vykurovacej fólie v určitom mieste, nie je v žiadnom prípade fólia vyradená z prevádzky, iba sa prejaví nižší tepelný výkon v danom mieste, ktorý však chodidlo nepocíti.
 7. Technická vyspelosť a prispôsobivosť. 

Vykurovacia fólia ECOFILM F spĺňa všetky technické a konštrukčné parametre, možnosť aplikácie priamo pod plávajúce podlahy (ako napr. plynulý nárast a rovnomerné rozloženie teploty). Z týchto dôvodov vykuruje viac ako 2 milióny metrov štvorcových podláh po celej Európe a je vrelo odporúčaná poprednými výrobcami plávajúcich podláh (EGGER, PERGO, SCANDIFLOOR, a i.). 

Detailný popis výrobku ECOFILM F 

 1. Vykurovací prvok polyetylenová (polyesterová) fólia meď postriebrenie homogenizovaný grafit polyetylenová (polyesterová)fólia 
 2. Elektrická energia je privádzaná do vykurovacej fólie pomocou 2 medených pásikov a tu je transformovaná bez strát na tepelnú energiu. Dochádza k efektívnej rovnomernej distribúcií tepla do celej plochy vykurovacej fólie, pričom je povrchová teplota fólie nízka (vhodné pre laminátové podlahy, kde povrchová teplota podlahy nesmie presiahnuť 28°C). 

Napájacie vodiče a príslušenstvo 

 1. Pripojovacie vodiče
 2. Lisovacie kliešte
 3. Polyesterová izolačná páska
 4. Vulkanizační izolační páska MASTIC F
 5. Konektory.